13.-14. juuni 2025                                  Ootame kandideerima!est/eng










tantsu-
konverents


 Mis on LUUK?

LUUK() on tantsukonverents, mis keskendub kehalistele praktikatele ja loovuurimusele. Lähtume seisukohast, et kõik loovad tegevused kätkevad eneses erinevat tüüpi oskusi ja teadmisi, samaaegselt ka laiendades ja luues uusi tegemis- ja mõtlemisviise. Konverentsil seame eesmärgiks pakkuda dialoogiplatvormi nii (tantsu)kunstnikele, liikumispraktikutele, õpetajatele, (loov)uurijatele kui kultuuritöötajatele, et jagada ning ristata oma praktikaid ja teadmisi seoses kehalisuse, liikumise ja tantsuga.

Esimene LUUK toimub 13.-14.06.2025  
Vaskjala Loomeresidentuuris, Tallinna lähistel. 




 jjjjjh                                          

VÕTA KONVERENTSIST OSA
                                                                             

  KANDIDEERIAVATUD KUTSUNG ettekandjatele kuni 31. jaanuar 2025



MIS

Selleaastaseks konverentsiks ei püstita me ühtset teemaraamistikku, vaid küsime: “Mis on praegu toimumas?” 



Kahepäevase programmi lõpuks soovime jõuda kaardistuseni sellest, “mis on praegu toimumas” meie jagatud ja kattuvatel kehalisuse-, liikumise- ja tantsuväljadel. 

Me alustame mõistest ‘vool’.

Vool paneb meid mõtlema elektriimpulssidele, mis rändavad mööda närve ja elektrikaableid. Selles on teatud kiirus ja põlevus. Samas tulevad mõttesse vesi ja voolused veekogudes – nii inimeste kui rohkem-kui-inimeste kehade sees – ning õhuvood, mis ringlevad atmosfäärist kehasse. Vool on (jõuline) liikumine, mis läbistab ruumi. Mis on praeguse aja-keha-tantsu põhivoolud? Mis on liikumises? Mis on jäänud kõrvale… voolust välja? Selleks, et miski saaks voolata, on vaja sängi, mis toetab.  

Samuti on ka ajal oma vool ja kulg. Kuidas suhestub sinu looming sellega, mis toimub praegu sinu isiklikes, kohalikes ja/või globaalsetes mõjuvoogudes? Vaadata võib ka tagasi – võib-olla on miski mineviku voogudest aktuaalne tänasel päeval? Või ehk on sul ettepanek selle osas, kuidas võiksime tulevikus voolata? 

Üks LUUK-i esimese kohtumise eesmärke on kaardistada Eestile omaseid voogusid, ent samas oleme huvitatud ka nendest, mis meist läbi voolavad ja meid ühenduses hoiavad – regionaalsest ja globaalsest kehade, vete, õhu ja võimu voolust. Seega hoiame korraga nii kohalikku kui globaalset pilku, teadvustades kestlikkust.





Ootused ettekannetele
Relevantsus:Kas ettekanne käsitleb loomingulist protsessi/ praktikat, uurimistööd kunsti kaudu või teose loomise metoodikat?

Sisuline sügavus: Kas ettekanne sisaldab analüüsi ja kriitilist refleksiooni, avades teose/ praktika tausta ja selle sügavama tähenduse?
Uudsus ja loovus:Kas ettekanne tutvustab uudseid või eksperimentaalseid meetodeid, tehnikaid, teooriaid või ideid?

Arutelu: Kas ettekanne avab võimalusi diskussiooniks ja inspireerib teisi loovpraktikuid-uurijaid?


          

          Ajaliin:

           → kutsung ettekannetele 17.12.24
           → avatud kutsung lõpeb 31.01.25
           → otsused tehakse teatavaks 14.02.25
           → esinejad kinnitavad oma osalemise 23.02.25
           → konverentsi programm avalikustatakse 01.04.25
           → registreerimine on avatud alates 01.05.25

         

           




 Praktiline info  

Milline LUUK välja näeb?  

LUUK-i eesmärk on säilitada seos praktikatega, mille kaudu loominguline töö ja loovuurimus toimub. Palume esinejatel mõelda hoolikalt, kuidas oma uurimistööd esitleda, leides tasakaalu praktikapõhisuse ja kontekstuaalse raamistiku vahel (sotsiaalpoliitiline, kultuuriline, teoreetiline jne).


Pakume kolme ajaraami, mis toetavad erinevaid esitlusformaate:
  • 30 minutit – esitlus, mis sisaldab teksti, heli, visuaale (sh 10 minutit arutelu)

  • 45 minutit – esitlus, mis hõlmab tegevuse / kogemuse / eksperimendi juhendamist (sh 15 minutit arutelu) 

  • 90 minutit – esitlus, mis võib olla töötuba / eksperiment / multimodaalne jagamine / loeng-performance jne (sh 15 minutit arutelu)

Vaskjala Loomeresidentuur pakub mitmeid erinevaid kohti ettekanneteks: suur saal, pööning, kelder, saun ja muruplats vabas õhus. Palume kandideerijatel läbi mõelda, kuidas esitluse sisu seostub valitud asukohaga. Kuigi oleme avatud erinevatele loomingulistele esitlusformaatidele, palume, et ülesseadmine oleks lihtne ja kiire. Põhiline audiovisuaalne tehnika (helitehnika ja ekraan) on kohapeal olemas.

Esinejad saavad tasu, mis on vastavuses esitluse pikkusega.




Vaskjala Loomeresidentuur asub väljaspool Tallinna, sinna jõudmiseks on vajalik lühike bussi- või autosõit. Soovitame kõigil täisväärtusliku kogemuse saamiseks ööbida kohapeal.



Ööbimine toimub residentuurihoones, jagades ruume teiste osalejatega. Kõigil palutakse kaasa võtta magamiskott ja madrats (soovi korral ka telk).


Konverents on toitlustatud: 1 hommikusöök, 2 lõunasööki, 1 õhtusöök ning kohvi- ja snäkilaud.



 
LUUK on tagasihoidlik ja maalähedane sündmus. Kuigi üritusel on olemas raam ja korraldajad, siis me kõik kanname vastutust, et hoolitseda enda, üksteise, ürituse toimumiskoha ja kulgemise eest. Füüsiline koht ise on meie partner ning sellel on oma eelised ja piirangud, nagu meil kõigil. 

 





armastav aktsepteeriv turvalist ruumi loov piirenihutavviisakas, aga vajadusel seisab oma tõekspidamiste eest lahke ja empaatiline julge tantsuolend protsessi usaldav sügav hooliv võitleb inimeste õiguse eest väljendada oma arvamust, isegi kui ta teistega ei nõustu orgaaniline ja organismiline intelligents feministarmastab lõbutseda ja eksperimenteeridahea kuulajapaindlik, kuid püüab ajast kinni pidadasuur pidžaamapidude ja sauna fänn




Kes seisab... ja tantsib LUUK-i taga?




Eesti tantsukunstnikud – Eva Orupõld, Karolin Poska, Laura Kvelstein, Triin Kauber ja Joanna Kalm. Nad on ühel või teisel moel seotud ka TantsuRUUM-iga.


TantsuRUUM on avatud kollektiivne keha / ruum, mida organiseerivad vabakutselised tantsukunstnikud ja Eesti Tantsuagentuuri tiimiliikmed. TantsuRUUMkond korraldab erinevaid tegevusi kaasaegse tantsu ja sellega seotud kehapõhiste praktikate vallas. See on koht, kus olla kontaktis teiste tantsuarmastajatega. TantsuRUUM pakub ruumi ja võimalusi professionaalseks tantsutööks ning uurimistegevusteks, et toetada tantsukunsti ja -kunstnike jätkuvat arengut ja kestlikkust ning pakkuda liikumisrõõmu igale kehale. TantsuRUUM on 7-aastane ja on toetatud Eesti Kultuurkapitali poolt.